Când este vorba de Culmea lui Erasmus, toți ne simțim invitați! (Costel Zăgan)
Pe stradă n-a trecut toată ziua nimeni: nici măcar un prost!
Costel Zăgan, Inventeme
Niciodată nu știu, ce poezie urmează după mine!
Costel Zăgan
De când m-am uitat în oglindă, n-am văzut niciun prost!
Despre prostie, cu plăcere - de ce nu?!
Când este vorba de Culmea lui Erasmus, toți ne simțim vizați!
Scrieți, scrieți - nu/mai scrieți- citiți!
Prostul ăla are-o carte-n mână?!